Колаборациите между футбола и бейзбола не са нещо ново и през годините двата спорта често са намирали пресечни точки както в маркетингово отношение, така и чрез различни съвместни инициативи. Затова визитата на част от националния отбор на Англия на стадиона на Kansas City Royals в четвъртък вечер едва ли изненада някого.
На стадион „Кауфман“ имаше кралско присъствие, макар и не това, което мнозина биха очаквали. Не ставаше дума нито за представители на британското кралско семейство, нито за самите Royals от Канзас Сити. Гостите бяха футболистите и щабът на националния отбор на Англия, които използват Канзас Сити като своя база по време на турнира.
Отборът е настанен в Прейри Вилидж, Канзас, и провежда тренировките си в Сууп Парк. В рамките на свободната си програма няколко от членовете на английската делегация приеха поканата на Royals да се запознаят отблизо с атмосферата на американския бейзбол.
Кулминацията на вечерта настъпи преди първия ининг, когато селекционерът на Англия Томас Тухел изпълни церемониалното първо хвърляне. Зад него наблюдаваха някои от звездите на тима, сред които и капитанът Хари Кейн.
Тухел се справи повече от достойно, изпращайки точен страйк към мениджъра на Royals Мат Куатраро. Преди мача Куатраро се пошегува, че основната му задача е просто да успее да улови топката.
„Опитвах се да реша дали трябва да съм с пълна екипировка на кетчър или просто да изляза с униформата“, каза той с усмивка. „Чудех се дори дали да не използвам ръкавицата на талисмана Слъгър.“
В крайна сметка специална екипировка не се наложи. Куатраро застана зад хоума с ръкавица и без проблем улови хвърлянето на германския специалист, с което официално даде начало на една необичайна, но напълно логична среща между два от най-популярните спортове в света.
А за капак на всичко
Роялс победиха с 14 на 6 Кардиналс








